Buffer tank

Buffer tankın ana amacı, seralara gündüz saatlerinde CO2 verilmesi esnasında kazanlarda üretilen ısı enerjisinin depolanması, bu sayede kazan suyu sıcaklığının düşürülmesidir. Düşük sıcaklıkta kazana dönen ısıtma suyu, öncelikle kondenser serpantinlerinden sirküle ettirilerek baca gazı sıcaklığının azaltılmasını sağlar. Bu sayede soğutulan   baca gazı ve içindeki CO2 seralarda kullanıma hazır hale gelir. Baca gazı ve CO2 sıcaklığı ayrıca 3-yollu karışım damperinde kazan dairesi havası ile de karıştırılarak seralarda kullanılabilecek son sıcaklığa getirilir.

Buffer tank kullanmanın ikinci amacı ise, eşanjörleri besleyen primer enerji kaynağında veya nakil hatlarında kıs süreli bir tadilat-yenileme yapılması esnasında veya eşanjörlerde programlı bir temizlik yapılması durumunda eşanjörlerden biririnin veya ikisinin devre dışı kalması halinde veya dış hava sıcaklığının bazı geceler dizayn değerinin altına düşeceğinin öğrenilmesi durumunda takviye bir enerji kaynağı olarak kullanılmasıdır.

Kazanlar veya eşanjörler tarafından ısıtlmış olan buffer tanktaki ısı enerjisi seralarda gerek olduğunda takviye ısı enerjisi olarak da kullanılabilirSeralarda ısı ihtiyacının az olduğu zamanlarda sadece buffer tanktaki ısı enerjisi kullanılabilir.

Timfog tarafından üretilen buffer tankların üstünleri şöyledir ;

•    Tank imalatı için bütün sac ve konstrüksiyon tasarımları Timfog mühendisleri tarafından yapılır. Tasarım sırasında su basıncı ve diğer testler imalat öncesi bilgisayar ortamında test edilir.

•    Bütün imalat resimleri ve montaj sırasında gerekli tüm birleştirme detayları müşteri ile paylaşılır.

•    Timfog buffer tankları yüksek donanımsal parçalar ile imal edilir. (Manhole-roof hole-boşaltma vanaları-iç merdiven-dış merdiven-dolum sistemi-taşma vanası – çatı korkulukları ) 


Sera İklimlendirme Sistemleri

Yüksek Basınç Nemlendirme Sistemleri
Havalandırma ve Soğutma Sistemleri
Isıtma Sistemleri
CO2 Sistemleri
Nem Alma sistemleri
Buffer Tank
Çimlendirme & Soğuk Odalar