CO2 Sistemleri

CO2 Seçim ve projelendirme

CO2 üniteleri seralarda merkezi CO2 dozajlaması için kullanılır. Doğal gazla çalışan kazanlardan ve kojenerasyon sistemlerinden çıkan baca gazı, sıcaklığı düşürülerek egzoz fanı ile sera bölgesine taşınır. Baca gaz daha sonra sera içine özel olarak hesaplanan özel PVC borular yardımıyla dağıtılır.
CO2 dozajlama sistemleri, doğal gazla çalışan kazanlardan maksimum 60 ° C sıcaklıkta baca gazının taşınması için uygundur. Bunun için CO2 fan ünitesinin direkt akuple paslanmaz bir fan ve , üç fazlı motor ve paslanmaz çelik bir hava damperinden oluşmaktadır.  Bu damper bölümü , baca gazı ve dış hava tedariği için  iki açıklığa sahiptir ve damper bir servo motor yardımıyla ayarlanabilir.

Hava damperi fan çıkışına  monte edilmiştir ve ekonomizör(baca gazı kondenseri ) ne bağlanır. Baca gazı kondenseri ile birlikte sipariş edildiğinde, destek ayaklı bir montaj seti teslimat kapsamına dahil edilebilir.

CO2 dozajlama sisteminin kontrolü için bir CO2 kontrol panosu mevcuttur. Birden çok fan sözkonusu olduğunda bu tek bir kontrol paneli ile merkezi olarak kontrol edilebilir. Ayrıca kontrol paneli  CO dedektörü, CO2 sensörü  veya hava damperi gibi diğer kontrol parçaları da ekelenebilir. CO2 kontrol paneli , brülör kontrol paneli ile de haberleşebilir. Anahtar panosu, tüm kontrol ve güvenlik donanımlarına sahiptir ve yerel güvenlik kurallarına göre tedarik edilmektedir.

CO Dedektörü

CO dedektörü, CO2 fanının basınç tarafında veya borularda (aşırı basınç sistemi) CO ölçümü için uygundur. Dedektör, yarı iletken tipte bir sensörle birlikte verilir. Bu sensör, CO düzeylerini ölçme konusunda tamamen hassas bir duyarlılığa sahiptir. Bu koruma, zararlı karbon monoksitin sera bölgesine ulaşmasını önlemek için gereklidir. CO dedektörünün ekran birimi teslimat anında anahtar paneli ile birlikte ön panel üzerine monte edilir.

CO2 boru hattı projeleri

Timfog, komple CO 2 boru hattı hesaplama ve projelendirme konusunda da çalışan bir mühendislik firmasıdır. Mevcut sera alanının boyutlara bağlı olarak özel bir şekilde dizayn edilir  ve en uygun boru hattı belirlenir.  Toplam yüzey alanı üzerinden dozajlanması gereken basınç dağılımı, genel olarak kazan dairesinde kurulan CO2 fanıyla dağılım yoluyla optimize edilir. Bu nedenle, gerekli PVC borular uzunluk ve çap bakımından farklılık gösterecektir. Hesaplama programı, ana dağıtım boru hattı ve bitkiler arasında yer alan CO2 boruları arasında farklılık gösterir. CO2 dağıtımında kullanılan plastik-naylon gaz hava kanalları üstündeki deliklerin çapı değişir .

Hesaplamayı doğru bir şekilde yapmak için hem bitki türünü hem de gerekli dozaj standardını bilmek önemlidir (genellikle hektar başına metreküp gaz olarak ifade edilen bir değer).

Timfog CO2 boru hattı hesap ve projeleriyle mümkün olan en iyi dozajlama sonucunu garanti etmektedir.
 


Sera İklimlendirme Sistemleri

Yüksek Basınç Nemlendirme Sistemleri
Havalandırma ve Soğutma Sistemleri
Isıtma Sistemleri
CO2 Sistemleri
Nem Alma sistemleri
Buffer Tank
Çimlendirme & Soğuk Odalar