Klima Santralleri Nem Cihazları

TİMFOG MÜHENDİSLİK Tarafından tüm klima santrali üreticileri için tasarlanan istenen kapasite ve ölçülerde tarafımızca dizayn edilebilmektedir. Aşağıdaki tabloda tüm TİMFOG Dış Üniteler için genel bir notasyon yer almakta olup 78 lt/h ile 8100 lt/h arasında 1 ya da 5 pompa gruplu nemlendirme üniteleri yer almaktadır. Buradan kontrol panosu da dahil olmak üzere bütün dış üniteler için seçim yapmak mümkündür.

Bu birleşim sırasında her hat için yerleştirilmiş olan ve geniş kapasite aralığı kontrolü için bulunan selenoid vafler istenen kapasitenin saplanması konusunda yardımcı olurlar. Nozulların bu kaset ağ sistemi üzerine yerleşimi tamamen santral boyutlarına bağlı olarak daha önceden tasarlanan ve simule edilen püskürtme bölge analizi yardımıyla yapılmaktadır. 

KAPASİTE SEÇİMİ

Nemlendirme nitelerinin nasıl seçileceği tamamen santral üreticilerine bağlıdır ve TİMFOG mühendisleri kendilerine gelen bu talebi değerlendirerek amaca uygun bir ünite dizayn ederler. Bunun aşağıda yer alan taleplerin belirlenmesi gerekmektedir.

KASETLİ AĞ SİSTEMİNİN DİZAYNI

Belirlenen özeliklere göre tamamen paslanmaz malzemeden imal edilen bir kaset ağ sistemi dizayn edilir. Bu sistemde her parça santral içinde birleştirilecek şekilde birer kanat olarak üretilir ve bir çerçeve oluşturacak bu 4 parça santral içinde kolayca birleştirilir ve santral zeminine ve duvarlarına sabitlenir.

Kullanılan Nozullar Timfog Mühendislik’e özgü bir teknikle birleştirilmekte olup , özel olarak çalışma basıncının 2 katı bir basınçta test edilmektedir (150 bar )

Kollektördeki bütün parçalar paslanmaz olup uzun yıllar mamaca uygun olarak çalışabilmektedirler. Kaset Ağ sistemi ile dış ünite arasındaki bağlantı 200 bara dayanıklı hidrolik özel hortumlarla kolayca yapılabilmektir.

KAPASİTE KONTROL VE ELEKTRONİK KONTROL PANELLERİ

Sözkonusu ünitelerin istenen kontrol yapısına göre sabit ya da değişken elektronik kart tasarımı ile kontrol edilebilmesi mümkündür. Bir klima santrali üreticisi isterse santral içindeki nemlendirme ünitesinine yalnızca bir kuru kontak çıkışı ile kontrol etmesi mümkündür. Bu durumda nemlendirme ünitesi kendisine verilen çalış ya da dur emri ile sitenen süre zarfında belirlenen kapasitede nemlendirme yapar. Ancak santrali çalışma aralığınına zamana, dış sıcaklığa , geri dönüş havası sıcaklığına ve istenen set değerlerine bağlı olarak çalışması istendiğinde nemlendirme ünitesi üzerinde değişken elektronik kart kullanılması gereklidir. Bu durumda bir ya da birden fazla invertör yardımıyla sürülen elektrik motorları(dolayısıyla pompalar) belirlenen senaryo ve set değerleri aralığında devreye girecek ve istenen süre kadar devrede kalacaktır.

Değişken Kontrollü Elektronik Kart Klima Santrali kontrol panosu İle Haberleşebilir.