Nem Alma Sistemleri

Seralarda kullanılan nem alma rotorlu iklimlendirme cihazları ısıtma-soğutma-havalandırma ve nem alma performansları ile sektörde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Fide yetiştiricileri arasında ciddi bir sorun olan nem ve bitkisel hastalıklar %99 ‘a varan oranlarda kullanılan zeolite ya da PDF(polimer nem alma ajanı -polymer dehumidifiying agent ) tarafından tutulmaktadır. Böylece seralarda kışın ısıtma , mevsim geçişleri ve yaz döneminde ise soğutma yapabilme özelliği sayesinde ciddi nem kontrolü sağlayabilmektedir.

 

Gerektiğinde tek bir cihazda 400 lt/saat kapasitelere çıkabilen Timfog Sera klima santralleri (Greenhouse Roop Top ) birden fazla ünite ile haberleşebilme ve merkezi olarak izlenebilme ve control edilebilme avantajları sayesinde çok büyük fide ya da sera alanlarında rahatça kullanılabilmektedir.

-Santral taze hava ile birlikte, sera içindeki nemli hava alınır.

-Santral TİMFOG tarafından geliştirilmiş olan özel bir paket cihazdır.Taze hava ve üfleme havası tarafında kullanılan invertörlü fanlarla ve oransal olarak kontrol edilebilmektedir.

-Sera Klima Santrali sera içindeki nem ve sıcaklık kontrolünü tamamen otomatik olarak yapmaktadır ve dijital kontrol ile ortam nem, sıcaklık hassas bir şekilde kontrol edilmektedir.

-Kış döneminde ürettiği sıcak hava ile seranın ısıtılmasını sağlar.

-Sistem katı zeolit nem alma  rotoru yardımıyla havanın neminin alınması ve ısıtılması prensibine dayanmaktadır.

-Santral gerekmesi durumunda %100’e kadar taze havalı çalışabilmekte, böylece sera içindeki CO2 seviyesini kontrol ederek bitkilerin çok daha iyi koşullarda büyümesini sağlayabilmektedir.

-Düşük bir enerji tüketimine sahiptir.

-Hava temizler ve filtre eder.

-Serada bulunan bakterilerin önemli bir bölümünü yokeder ve sera ya da fidelik gibi kapalı alanlarda bitki verimini çok azaltacak hastalıkları önlemede yardımcı olur. Özellikle Boytrytis gibi hastalık ve sporların önlenmesine %90 yardımcı olur.

-Kimyasal madde içermez ve nem alma ve ısıtma işlemi tamamen organik bir yapıdadır.

-Kompakt dış boyutları ile seranın hemen dışına kolayca yerleştirilebilmektedir.

 


Sera İklimlendirme Sistemleri

Yüksek Basınç Nemlendirme Sistemleri
Havalandırma ve Soğutma Sistemleri
Isıtma Sistemleri
CO2 Sistemleri
Nem Alma sistemleri
Buffer Tank
Çimlendirme & Soğuk Odalar