BRÜLÖR

Thermeta Brülör

1960 yılında kuruluşundan bu yana, Thermeta Service BV, sera çiftçiliği, sanayi ve kamu hizmetleri için brülör sistemleri üretmiştir. Bu sistemlerin temeli ve en önemlisi, LN serisi (Low NOX) brülördür.

 Thermeta LN-serisi brülör, ayrı ayrı veya yanyana yanan çeşitli yakıtların ve kombinasyonların kullanımı için son derece uygun ve esnektir.Bu, brülörlerin (biyo) gaz ve (biyo) yağ, olarak ağır yağ veya gaz + yağı için eş zamanlı olarak farklı kombinasyonlarla teslim edilmesine olanak  sağlar. Bu, Thermeta brülörünü finansal açıdan karlı kılar;  enerji piyasasındaki veya geçici gaz kesintilerindeki gelişmelerden doğrudan faydalanmanızı sağlar.

Yakıtların ya da yakıtların kombinasyonlarının esnekliği, Thermeta brülörlerinin eşsiz tasarımıyla elde edilir. Bu tasarmlar  brülörlerin aynı gövdede monte edilmesini ve teslim edilmesini sağlar. Brülörler 582 kW ile 14.000 kW arası kapasite aralığında değişmektedir.

Yenilikler

Thermeta brülörler, Thermeta’ya ait fabrikalarda geliştirilip üretilmektedir. Thermeta Service BV

uzun yıllar boyunca endüstriyel yanma ürünleri alanında lider olmuştur. Bu,biraz da

sınırları zorlama ve zorlukları aşma konusundaki sürekli dürtüleri sayesindedir. Thermeta en çok kendi brülörlerinin piyasada bulunan “en temiz” brülörler olarak kabul edilmesinden dolayı gurur duymaktadır.

Yeşil Etiket

Thermeta, küresel olarak belirlenmiş çok  sıkı standartlar çerçevesinde , çevre kirliliğine sebep olan NOX, CO gibi maddelerin oluşumunu büyük ölçüde azaltan bir dizi brülör geliştirdi .Örneğin LN serisi brülör çok düşük NOx emisyonuna sebep olmaktadır. Thermeta brülörleri,

BEES ve MIA / VAMIL ve Yeşil Etiket için belirlenen standartlara uymaktadır. Bu Yeşil Etiket sertifikası , sera yetiştiriciliği için ekstra puan demektir.

Optimum CO2 dozajı için

 Thermeta Service BV, uzun yıllar boyunca optimum ve güvenli bir CO2 dozaj sistemi sağladı. Bir bitkinin CO2 emilimi, daha yüksek bir ışık yoğunluğuyla beraber üretimi arttırır. Aşırı miktarda CO2, ürüne zarar verir, ancak doğru sıcaklıkta, herhangi bir risk olmadan, tüm avantajlarından güvenle faydalanabilirsiniz. Bu nedenle CO2 sistemleri mevcut bahçecilikte vazgeçilmez hale gelmiştir.

Doğru bir CO2 dozu, iyi bir ürün kalitesi için şarttır. Kullandığımız “Merkezi CO2 dozajı” olarak adlandırılan sistem ile, düşük maliyetli ve iyi bir CO2 dozajı elde edilir. Burada yanma sırasında açığa çıkan CO2 açısından zengin baca gazları, kondenser tarafından soğutulduktan sonra, CO2 paslanmaz çelik fan aracılığı ile dağıtım borularına gönerilir, buradan eşit bir şekilde sera içerisine dağıtılır.

Thermeta, komple CO2 dağıtım sistemlerinin hesaplanması ve tasarımı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Merkezi CO2 dozlama ile düzgün çalışan bir CO2 dağıtım sistemi çok önemlidir. Thermeta, doğru bir CO2 dozu için CO2 dağıtım sisteminin farklı parçalarını doğru bir şekilde hesaplayabilir. Thermeta CO2 dozaj sistemi, paslanmaz çelik bir fanı ile birlikte ihtiyaç duyulan tüm kapasitelerde teslim edilebilir. Thermeta Service BV'nin CO2 dozaj sistemi, termostat, basınç şalteri ve CO2 valfi (2 yollu vana, opsiyonel olarak 3 yollu vana) dahil olmak üzere teslim edilir.

 


MARKALAR

TİMFOG
MUNTERS
CRONE
THERMETA